درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

موفقیت در طراحی وب سایت تجاری

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
nimaabs
1395/01/21 09:55:50
با سلام خدمت تمام کاربران پارسی زبان
من چند وقتی هست که یک کسب و کار کوچک راه اندازی کردم اما با توجه به این امر که امروزه اکثر کسب و کار ها صفحه ای در اینترنت جهت معرفی خدمات و تجارتشان دارند به این فکر افتادم که مجموعه ما هم یک وب سایت تجاری برای معرفی خود داشته باشد .
حال قبل از هر اقدامی می خواستم بدانیم شرایط و ویژگی های یک وب سایت تجاری موفق چیست ؟
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
36 ماه قبل
به نظر من يك وبسايت تجاري خوب هست كه امكانات كامل و ساده و كاربر پسند رو در اختيار كاربر هاش قرار بده ولي يك بحث طراحي هست كه متاسفانه من هنوز سايت ايراني جالبي نديدم كه از لحاظ گرافيكي هم از لحاظ قدرت همرو در كنار هم داشته باشه يا خيلي امكانات دارن ولي كاربر گيج ميشه و گرافيك خوبي ندارن يا خيلي خوشكلن ولي بايد ريختشون سطل زباله
متاسفانه آكادمي حرفه اي در ايران نيست كه در سطح جهاني اين هارو آموزش بده و اكثر طراح ها تجربي دارن كار ميكنند ،
به نظرم اگر يك وبسايت تجاري اين دو مورد در اون كه خيليم كلي هست رعايت بشه بستر موفقيت رو ايجاد كرده
author
navidhzd
نوید احمدزاده
36 ماه قبل
صاحبان کسب و کارهای قدیمی هم تا حدی متوجه شده اند که برای بقا و ارتباط با مشتریانشان به شیوه های سنتی دیگر موفق نخواهند بود , زیرا مشتریان دیگر نیازهای خود را در عرصه وب و اینترنت جستجو می نمایند .

اما چند سوال :

آیا داشتن یک وب سایت به معنی موفقیت در تجارتمان است ؟

آیا با داشتن یک وب سایت می توان خیالمان راحت باشد که مشتریانمان به ما وفادار خواهند بود ؟

آیا با داشتن یک وب سایت باید به داشتن مخاطبان همیشگی افتخار کنیم ؟
author
Behrooz Sirouszad
بهروز سیروس زاد
36 ماه قبل
جواب تمام سوالاي بالا خير است،دوست عزيز به نظر من اين بحث ديگه از حالت فني مهندسي داره تبديل ميشه به جنبه هاي ديگه تجارت كه جاش تواين انجمن كه فقط مختص فن و تكنيك مهندسي و طراحي هست نيست،انگار كه شما بري پيش يك مكانيك و در مورد سياست هاي ايران خودرو صحبت كني،،اگر بره به سمت تكنيك هاي قابل استفاده در ساخت سايت بهتره و بشه چه نكاتي رو رعايت كرد در طراحي من به شخصه به عنوان يك تكنسين هيچ وقت وارد فرعيات نميشم و سعي ميكنم تكنيكي به قضيه نگاه كنم تا بازاري يا تجاري،،، مثلا بهتره كه از چه ساختار و cms استفاده كرد كه هم گرافيك و هم كاربرد بالايي داشته باشه opencart wordpress joomla.......
author
rezaoladi
رضا اولادی
36 ماه قبل
من هم با جناب سیروس زاد موافق هستم به نظر من شما جواب این سوال ها را خودتان هم می دانید , که همگی منفی می باشند . گاهی اوقات همین وب سایت بلای وجود تجارتمان خواهد شد . گاهی همین وب سایت ها رشته ارتباطی شما با مشتریانتان را برای همیشه پاره خواهند کرد .
author
navidhzd
نوید احمدزاده
36 ماه قبل
آها دقیقا من هم به همین مورد مهم می خواستم برسم.
پس نمیشه گفت همیشه طراحی سایت می تواند انقلابی در تجارت و کسب و کارمان ایجاد نماید بلکه بعضی اوقات به خاطر یک سری از سهل انگاری ها که از سوی خود صاحب کسب و کار و طراح وب سایت صورت می گیرد موجب از دست دادن مشتریان می شود .
یکی از راههای جلوگیری از این نوع سهل انگاری ها عدم طراحی سایت برای خودتان می باشد به این معنی که مشتریانتان وقتی وارد وب سایت شما می شوند به دنبال شخص شما نمی گردند , به دنبال سلایق شخصی شما نمی گردند , به دنبال دغدغه های زندگی شما نیستند . آنها نیازهایشان را جستجو می نمایند . در وب سایتتان سعی کنید نیازهای مشتریانتان را پاسخ دهید . از دردهای آنها بگویید و راه حل های مناسب در اختیارشان بگذارید .

author
navidhzd
نوید احمدزاده
36 ماه قبل
موردی که من خودم به شخصه تجربه کردم زمانی در جستجوی یک قطعه موسیقی وارد وب سایت شخصی خواننده آن موسیقی شدم . صاحب آن وب سایت در صفحه اول وب سایت که مهمترین صفحه می باشد فقط در مورد مشکلات خودش پیرامون گرفتن جواز پخش , گرانی استودیوها , بداخلاقی تهیه کنندگان و ... صحبت کرده بود .نمی دانم , آقای گوگل این وب سایت را به اشتباه به من معرفی کرده بود و یا صاحب آن وب سایت به اشتباه درون وب سایتش به جای رفع نیاز مخاطبانش به دنبال درد و دل کردن با من بود . در هر صورت من فقط به دنبال یک لینک برای دانلود آن قطعه موسیقی بودم اما با یک تجربه نسبتا بد از آن سایت خارج شدم . نتیجه را خودتان می توانید حدس بزنید .
author
shahab_jafari
36 ماه قبل
به اعتقاد من منحصر بفرد بودن وب سایت خیلی مهمتر است . زمانی که محتوای وب سایت شما و یا حتی گرافیک آن و یا حتی نمونه کارهای شما در صفحه Portfolio با دیگر رقبایتان شبیه باشد , از مشتری چه انتظاری دارید ؟
ما انسان ها برای رفع نیازهایمان همیشه در حال مقایسه و به دنبال انتخاب بهترین ها هستیم . خانمی را تصور کنید که به دنبال یک آتلیه عکاسی برای شب عروسیش وارد گوگل می شود و کلمه آتلیه عکاسی را جستجو می نماید . 5 نتیجه اول را باز می کند , که اتفاقا سایت شما هم جز آن 5 سایت اول می باشد . اما همه 5 وب سایت را شبیه به هم پیدا می کند , حتی نمونه کارها هم یکی می باشد . خوب احتمال انتخاب شما به عنوان فیلم بردار و عکاس شب عروسی آن خانم فقط 20 درصد است . اما با کمی تفاوت و خلاقیت به راحتی می توانید این 20 درصد را افزایش دهید .
author
nimaabs
36 ماه قبل
با سلام مجدد
سپاسگذارم از تمامی دوستانی که منو راهنمایی کردن و تا حدودی هم جواب سوالمو گرفتم . اما توی جستجوهام با یه سایتی هم آشنا شدم که مطلب خوبی در این رابطه گذاشته بود .
6 راز برای داشتن یک وب سایت تجاری موفق (1)

author
rezarashidi
رضا رشیدی
36 ماه قبل
داشتن یک پیشنهاد برای بازدیدکننده خیلی موثر است .
از نظر اخلاقی هم که بخوایم به این قضیه نگاه کنیم دور از انصاف که یک بازدید کننده بیاد توی سایت و کلی وقت بذاره و صفحات و مطلب رو نگاه کنه اما دست خالی از سایت بره بیرون کمترین کاری که می تونیم براش بکنیم یه پیشنهاد تخفیف جزئی محصولی و دیگه کم ترین کار می تونیم ازش ایمیل بگیریم و خبرنامه ارسال کنیم یا عضویت توی کانال تلگرامتون یا اینستاگرامتون .

author
rezaoladi
رضا اولادی
36 ماه قبل
به اعتقاد من وب سایت باید به یک ویترین جذاب واسه باشه :
پس باید توی اولین قرار حضوری با مشری حرفه ای باشید . در همین رابطه معمولا اولین باری که مشتری شما رو می بینه توی وب سایتتون پس باید این دیدار اولیه فوق العاده باشه و خوب برخورد کنید که به دل بازدید کننده بشینید . چون معمولا اولین قرار ملاقات 90 درصد ارتباط مشتری با تجارتتون رو تشکیل میده .
author
rezarashidi
رضا رشیدی
36 ماه قبل
منم با نظر آقای اولادی موافقم . یکی از راههایی که می تونیم دل بازدید کننده رو بدست بیاریم عدم داشتن غلط های املایی ، نگارشی می باشد . برای این کار باید صفحه ای را که ایجاد می کنیم چندین مرتبه از مناظر مختلف بخونیم حتی بهش نگاه کنیم و ببینیم چیزی واسه جذب بازدید کننده داره یا نه ؟ که اگر نداره باید دوباره صفحه رو ویرایش کنیم .
به اعتقاد من یکی از راههایی که می تونیم یه طراحی سایت تجاری موفق داشته باشیم اینه که رفتار و حرکات بازدیدکننده و مشری را تحت نظر بگیریم . برای این کار وسایل زیادی هست که می تونیم به کمک آن ورود بازدیدکننده ، میزان ماندگاری آن ها در صفحات ، ناراضی بودن از صفحه ای ، به طور کلی می توان به کمک این ابزار آلات رفتار بازدیدکننده در وب سایت را رصد نمود و با اطلاعات بدست آمده بروز رسانی های متفاوتی در وب سایت داشت .
author
navidhzd
نوید احمدزاده
36 ماه قبل
زیر نظر گرفتن رفتار بازدید کننده و مشتری یکی از راههایی است که در داشتن یک وب سایت تجاری موفق خیلی تاثیر گذار است و لازمه هر طراح و صاحب وب سایت این است که این ابزار آلات رصد را داشته باشد . از جمله این ابزار آلات می توان به Google Analytics و یا وب سایت http://www.histats.com اشاره نمود .
author
farzad_darvish
فرزاد درویش
36 ماه قبل
دوستان تا حدودی اکثر راه های کسب موفقیت در امر طراحی وب سایت تجاری موفق را ذکر کردند اما یکی از نکات قابل تامل و پیش پا افتاده صفحه ارتباط با ماست بدین معنی که شما باید یک صفحه ارتباط با ما یا یک ایمیل و یا شماره تلفن حتما جلوی چشم مشتری و بازدید کننده داشته باشید ، با این کار فرصت این پرسش خوب حالا اینو کجا پیدا کنم رو از مشتری می گیرید و هم حس اعتماد در وی بوجود میاد . پس همیشه یه راه ارتباطی از خودتون جلوی چشم مشتری بذارید .

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات