درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

درخواست مشاوره در خصوص انتخاب رشته مناسب در فناوری اطلاعات

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
mostafa74
1395/05/08 04:23:44
باسلام و وقت بخیر.سوالی داشتم که ممنون میشم جواب بدین ، من دانشجوی ترم چهارم رشته کامپیوتر-نرم افزار ساکن مشهد .راستش برای انتخاب زمینه تخصص بین طراحی و برنامه نویسی وب و یا شبکه موندم.میخواستم ازتون درخواست کنم فارغ از علاقه باتوجه به نیاز بازرکار ودرامدواینده شغلی که برای این دو تخصص میبینید منو راهنمایی کنید(با درنظر گرفتن بازارکار استان خراسان رضوی) با تشکر
author
rasool1
rasool danesh
33 ماه قبل
سلام
دوست عزیز این فقط و فقط بستگی به تلاش وزحمتی که می کشید داره....
این و بدونید که این شما هستین که آینده خودتونو میسازید نه کس دیگه. اگر توی هر کدوم از این رشته ها نامبر وان باشین مطمئن باشین این مشتری و کاره که در به در دنبال شما میگرده نه شما دنبال اون...(البته ممکنه کمی زمان ببره اما این حتمی و قطعیه)
فقط یک نکته:
1- طراحی و برنامه نویسی رو در خونه هم میشه انجام داد و دارای این قابلیت است که ایده و فکر خودتونو روش پیاده کنید...
2- برای کار شبکه یک محیط فیزیکی رو باید واسه شما محیا کنند و شما کارتونو اونجا انجام بدین و یکسری کارای استاندارد رو بر اساس خواست کارفرما انجام بدین..
author
amir0099
امیر مرادی
33 ماه قبل
در زمینه ی برنامه نویسی دستت بیشتر بازه و انتخابای بیشتری داری.
البته سختی خودشو هم داره
ولی به گفت ی دوستمون توی خونه هم میتونی برنامه نویسی و طراحی رو انجام بدی که یه مزیت بزرگه.
author
afarhad
فرهاد مهریاری
33 ماه قبل
با سلام
به نظر من بهتره ببینید به کدوم زمینه ( شبکه یا برنامه نویسی ) بیشتر علاقه مند هستین ، به همون سمت پیش برین
و هر دو زمینه شبکه و برنامه نویسی در صورت پیش برد صحیح و اصولی کاملا درآمد زا هستن.
author
prober
33 ماه قبل
همونطور که دوستان گفتن اول از همه علاقه خودت مهمه بازار کار برای هردو تاش خوبه.
و اما اگه منظورت از برنامه نویسی، برنامه نویسی نرم افزارهای کاربردی هست من فکر می کنم بازار کارش کمه با وجود اینکه کشور ما در زمینه مهندسی و برنامه نویسی نرم افزارهای کاربردی در سطح قابل قبولی نیست اما با این حال شرکت هایی که به صورت تخصصی و واقعا بر اساس اصول مهندسی نرم افزار ، محصولات نرم افزاری ارائه کنن کم هستند. اما خوب در مورد برنامه نویسی وب اوضاع خیلی بهتره.
author
میلادیان
میلاد ساریان
32 ماه قبل
نصیحت میکنم که رشته خودت رو تغییر بده به یک شغل فنی و دوست دارم بهت بگم امروزه آرایشگری و خیاطی خیلی بهتر از فناوری اطلاعاته هم زود یاد میگیری و تا بخوای سالها وقتتو صرف کد نویسی بکنی توی این مدت مشتری کسب کنی و بهترین تجارت رو باز میکنی.موفق باشی.درس مال بچه ژاپنیاست که اونا هم به جایی نرسیدند.
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
30 ماه قبل
همه چیز به خودت و علاقه برمی گرده
همینطور که دوستان هم گفتند هر دوتا بازار کار خوبی داره و توی هر دو زمینه افراد زیادی هستند که مشغول هستند و کارآمد خیلی خوبی دارند
اما شرایط کاری این دو باهم متفاوته
توی بحث شبکه اکثر اوقات شما باید استخدام جایی بشید و براساس کارتون حقوق دریافت کنید یا اینکه برای خودت یه شرکت راه اندازی کنید و کار شبکه بکنید که علاوه بر بحث فنی باید بتونید مشتری بگیرید یا اینکه توی بحث آموزش وارد بشید و تدریس کنید. نوع کار هم اینه که تا زمانی که وارد بازار کار نشید نمی تونید تخصص مناسبی در این راه بدست بیارید به همین خاطر نیروی متخصص در زمینه شبکه کمتره
اما برنامه نویسی شرایط بالا رو داره و علاوه بر اون میتونید توی خونتون بشید و برنامه نویسی کنید مثلا الان یه نفر برنامه موبایل درست می کنه میزاره توی کافه بازار و از این طریق کسب درآمد می کنه یا به صورت اینترنتی پروژه میگیره انجام میده توی برنامه نویسی راحت تر می تونید کار کنید اما از سمت دیگه چون شرایط آسون تری داره به همون نسبت هم بازار رقابتی بیشتری داره
در کل برای اینکه موفق بشید باید چند سال وقت بزارید و به صورت مداوم تلاش کنید و اگه علاقه نداشته باشید بعد از یک مدت دلسرد میشید

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات