درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

شما هم مثل بی حوصله و بی انگیزه شدید ؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
webself
الیاس یاری
1395/07/01 06:27:29
سلام به همه دوستان ای تی پرو ، من کلا شغل و علاقم برنامه نویسی هست. اما از اونجایی که بیشتر ما ها در یک زمینه دیگر کار میکنیم مثلا خودم کارشناس پشتیبانی اینترنت هستم . حالا اصلا انگیزه کاری برای برنامه نویسی رو از دست دادم ایده هام انگاری ته کشیدن مثل قدیم پر از انرژی نیستم. مثلا در حدی بودم شبا از بیکاری از خواب بیدار میشدم برنامه نویسی میکردم ولی حالا بی روح شدم ، خواستم بدونم شماها چه راه کاری و تجربتون چی هست دوستان ؟ با تشکر فراوان

author
araf56
علیرضا
31 ماه قبل
سلام دوست عزیز، یه زمانی بود (سال 75) از ساعت 7 صبح می رفتیم مرکز کامپیوتر تا 7 شب .اونم تو محیط dos برنامه نویسی c می کردیم .گرافیکیترین محیط کاریمون nc بود .خوب الان خیلی چیزا تغییر کرده.
برنامه نویسی فوق العاده لذت بخش و جالبه ، از اینکه بعضی وقتا تو برنامه نویسی به مشکلی برخورد می کنیم و ذهنمون درگیر میشه و وقتی راه حلشو پیدا می کنی، چقدر لذت بخشه.
همه اینارو گفتم که به این نتیجه برسم تو عرصه کار IT تو هر حوزه ای که باشه یعنی خودتو به چالش کشیدن.از یک طرف بازار کار دارای تنوع زیادیه و اینکه باید به روز باشی ، از یک طرف علاقمندیات توی بازار کار جای چندانی نداره. به نظر من برنامه نویسی خوبه ولی بازار کار چیز دیگه ای می گه.موفق باشی
author
mrsoheil
soheil One
31 ماه قبل
سلام. سعی کن خودتو از یک ناختی در بیاری. مباحث جدید تری رو یاد بگیر. مباحثی که تا حالا به سمتشون نرفتی رو پیش بگیر.
چند تا پیشنهاد میدم بهت در مورد ایده :
1.ایده هاتو روی کاغذ بنویس.
2. برای ایده هایی که داری ساعت ها روشون وقت بذار و فکر کن.
3.مشورت بگیر.
4.امید داشته باش

شاید همه ما مشکلمون امید باشه. وقتی میبینیم تو این بازار کار اون چیزی رو که پیش بینی میکردیم به دست نیاوریدم قطعا کمی دلسرد میشیم. ولی خب به نظر من امید رو فراموش نکن.

*زبان های برنامه نویسی دیگه رو هم پیشنهاد میکنم تست کنی. ببینی تفاوتشون توی چیه و...

در کل سعی کن خودتو هرجوری شده از یک نواختی در بیاری...

author
webself
الیاس یاری
31 ماه قبل
مرسی از دوستان گرامی که وقت گذاشتید <3
author
moin65
معین قربانی
31 ماه قبل
دوست عزیز برنامه نویسی روحیه خاص خودشو میخواد متاسفانه تو اکثر شرکت های ایران روحیه برنامه نویس رو از لحاضا تکثر کار و دریافتی پایین تر از حد انتظار پایین میارن . من خودم 5 سال تو یه شرکت خیلی خوب هم برنامه مینوشتم اما حالا دارم روی شبکه های Lan مدیریت می کنم . یعنی کلا فیلدکاری رو عوض کردم . بهتون پیشنهاد میکنم اگه با روحیه تون سازگار نیست سریع سوییچ کنید چون هر چقد سنتون بالا تر بره . سوییچ کردن براتون سخت تر میشه.
author
sajad94
sajjjad94 abdevari
31 ماه قبل
خدا خیرت بده که این بحث رو مطرح کردی دوست عزیز
منم تخصصم شبکه س و چند وقت پیش تقریبا 1 سال پر انرژی داشتم میرفتم جلو خیلی پر انرژی
که با یه مریضی برخورد کردم و بعد از بهبودی نمیدونم چرا دیگه نمیتونم مثل قبل باشم دیگه حتی انرژی نشستن پای سیستمم رو هم ندارم چه برسه مثل قبل بشینم ساعت ها درس بخون تو تخصص خودم
خیلی دنبال این بود که این قضیه رو مطرح کنم و مشورت بگیرم ولی نمیدونستم چه شکلی تا این که با این پست شما برخورد کردم@@
الان هم واقعا نمیدونم چیکار کنم که از این کلافگی در بیام بیرونو مثل قبل بشم!!!!
خیلی دوست داشتم بدونم که بقیه هم تا حالا یه همچین حسی رو داشتن و تا حالا به این حال و روز افتادن یا خیر!!!!!
و اینکه چجوری میتونم خودمو از این حس بیخود خلاص کنم و برگردم به روزای قبل!!!؟
دو راهی موندم برم پیش مشاوره یا کار دیگه ایی باید بکنم؟؟
خیلی دوست دارم مهندسین این سایت که یه عمره تو این فیلد دارن حرکت میکنن یه مشاوره کوچولو بدن
مثل مهندس نصیری و احمدی و مابقی مهندسین و اساتید بنده...
author
prober
31 ماه قبل
گاهی اوقات ارائه خدمات رایگان یا نوشتن یه برنامه ساده مجانی که کار کسی رو راه میندازه و اون رو خوشحال میکنه میتونه به آدم انگیزه دوباره بده خوشحالی طرف مقابل انگاری مثل اینه که یکی داره واست کف میزنه و تشویقت میکنه . من فکر میکنم این که ما بعد یه مدتی بی انگیزه میشیم به خاطر اینه که نیاز به تشویق داریم برای ادامه راه.
author
webself
الیاس یاری
31 ماه قبل
یادمه تمرین های فوتسال بودم نفس برای دویدن نداشتم ، که مربیم بهم گفت افرین الیاس تو میتونی ، انگاری انرژیم بیشتر شد و صد برابر تر شد

آقای prober و دوستان انگیزه رو دارن الویت قرار میدن و انرژی دوباره برای به هدف رسیدن .

ممنون از همه دوستان بابت وقتتون <3
author
UNITY
محمد نصیری
29 ماه قبل
انگیزه چیزی نیست که دیگران به شما بدن ، شما باید یاد بگیرید که خودتون به خودتون انگیزه بدید ، من سالهاست کارم IT هست ، اینقدر کارهای جذاب و دوست داشتنی انجام دادم که نگو و نپرس و اینکارها با اینکه در روند کاری یک سازمان تاثیر داشته هیچوقت باعث نشده یه نفر بگه چه کار جالبی !! چقدر خوبی !! هیچکس یک جمله در تعریف و تمجید به من نگفت ... من خودم به خودم انگیزه میدادم ، باورتون نمیشه اما برای خودم شیرینی می خریدم برای خودم جمله تقدیر و تشکر می نوشتم و ... شما باید هدف داشته باشید ، رسیدن به هدف سخته ... آسون نیست ... الان محیط برنامه نویسی و تنوعش واقعا جذابه ... اگر واقعا برنامه نویس باشید هم پول خوب میگیرید و هم پروژه و هم ... مهم ایمان و اعتقاد و علاقه به کاری هست که دارید انجام میدید وگرنه مردم این وسط میخان سر به تنتون نباشه ... ببخشید رک میگم ولی مردم و حرفشون برای من ارزشی نداره چون هدف دارم و اعتقاد ... البته به غیر از حرف افرادی که ازم انتقاد به جا و سازنده می کنن و باعث پیشرفتم میشن ...

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات