در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

shahab021

طراحی پورتال یا طراحی وب سایت ؟

با عرض سلام و احترام خدمت تمام دوستان

من برای اولین بار است که در انجمن شما شرکت می کنم سوالی داشتم از حضورتون :

من چند وقت پیش به یکی از شرکت های طراحی وب سایت مراجعه کردم و ازشون درخواست طراحی وب سایت برای کارخانه مان ( ما تولید کننده قطعات ماشین سنگین هستیم ) نمودم . با بررسی هایی که این شرکت انجام دادند پیشنهادی که داشتند طراحی پورتال بود که هزینشم به مراتب بالاتر از طراحی سایت بود . با جستجوهایی هم که انجام دادم فرق بین این دو را به صورت واضح نفهمیدم . فرق بین طراحی وب سایت و طراحی پورتال چیست ؟ برای یک کارخانه کدامین مناسب تر است .؟

سپاس از جواباتون

#طراحی_سایت #فرق_سایت_و_پورتال #طراحی_پورتال
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
امید رستمی

سلام دوست عزیز می تونید به لینک زیر از مهندس نصیری مراجعه کنید

پرتال یا portal چیست ؟

قانون سوم نیوتون میگه وقتی میخوای به یه چیزی برسی،باید از یه چیزی دل بکنی!
علی آقامیری

پرتال برای اینه که شما انجمن داشته باشید و در واقع مشتریان شما هم در ایجاد محتویات سایت سهم داشته باشند (سوال بپرسند ، نظر بدهند ...)

چیزی مانند همین که ITPRO که ما هم در آن سهیم هستیم

ولی ممکنه یک سایت داینامیک که شما بتوانید ، اخبار ، محصولات ، خدمات و قیمت های خود را در آن قرار دهید برای شما کافی باشد.

دقت بفرمایید که داینامیک یعنی شما خودتان بتوانید این کار را انجام دهید نه اینکه برای هر مثلا خبر تازه ای دست به دامان طراح سایت شوید.

** هیچ اگر سایه پذیرد ، منم آن سایه هیچ **
shahab_jafari

برخلاف دیدگاهی که بسیاری از عوام دارند وب سایت و پورتال دو مقوله کاملا متفاوت هستند . کلمه پورتال در زبان فارسی به معنا " دریچه " , " درگاه " معنی می شود , اما در دنیای فناوری به صفحه وبی گفته می شود که امکان دسترسی آسان کاربر برای انجام وظیفه و یا درخواست هایی که دارد را از هرجایی محیا کند . درواقع پورتال دریچه ورود به دنیایی مجازی که هر آنچه لازم است در آن وجود دارد . درواقع تفاوت اساسی بین وب سایت و پورتال این است که محتوای یک وب سایت شامل متن , تصاویر و ... همه در یکجا هستند و از طریق یک آدرس ( به عنوان مثال http://site.com ) قابل دسترس هستند . اما پورتال ها درگاهی برای ورود به وب هستند و از طریق آن ها می توان به پورتال ها و یا وب سایت های دیگر هم دسترسی داشت توجه داشته باشید که پورتال متفاوت از یک لینک دونی هست .

amirmohajer

من فکر می کنم با یه مثال این تفاوت بهتر مشخص بشه . شما سایتی مثل Yahoo رو در نظر بگیر که توی اون وضعیت آب و هوا , اخبار روز , سرویس های پست الکترونیکی , پیام رسان , تالارهای گفتگو و سرویس جستجو وجود داره ، و عملا این مطالبی هم که قرار می گیره توی سایتش همه از منابع خارجی و وابسته داره تامین میشه به این مدل از سایت ها پورتال میگن .

اما وب سایت هایی مثل وب سایت خبری CNN اطلاعات و محتوای زیادی هم داره اما محتواهایی که داره همه برای خود CNN هستش .

با این تعاریف پس می تونیم بگیم همه پورتال ها می تونند وب سایت هم باشند اما همه وب سایت ها نمی تونند پورتال هم باشند .

رضا رشیدی

دوستان تا حدودی توضیحات تکمیلی رو دادن.

اما هر پورتال دارای جنبه هاي کارکردي متفاوتی است که می توان به موارد زیر اشاره نمود :

در طراحی پورتال باید دقت داشت که اطلاعات و خدمات یکجا و در يک محل جمع آوری گردد .

طراحی پورتال مي تواند به اندازه یک شخص يا گروه سازمان باشد .

هم چنین طراحی پورتال باید به گونه ای باشد که در هر زمان و در هر مکان قابل دسترسی باشد .

یکی از پرکاربردترین پورتال ها ، پورتال های سازمانی هستند پورتال های سازمانی معمولا با هدف مدیریت متمرکز داده های سازمانی و اطلاع رسانی به هنگام و تسهیل در امور اداری استفاده می شوند .

shahab021

سپاس از تمامی دوستان که منو راهنمایی کردند.

چند روز پیش که توی اینترنت به دنبال تفاوت های طراحی سایت با طراحی پورتال بودم یکی از وب سایت ها مقاله خوبی رو در این زمینه نوشته بود :

طراحی پورتال یا طراحی وب سایت ؟

طراحی پورتال با طراحی وب سایت تفاوت های خیلی زیادی دارند که دوستان تا حدودی به این تفاوت ها اشاره نمودند .

ولی به نظر من اگر کار شما در حد معرفی خدمات و محصولتان می باشد همون وب سایت کفایت می کند ولی اگر می خواهید فروشگاه داشته باشید و یا هر مشتری که وارد وب سایت شما می شود تبدیل به یک سرنخ برای پیگیری های بعدی شود بهتر است که از پورتال استفاده نمایید .

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....