در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

پوریا مددی

طراحی سایت حرفه ای

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که وقتیکه توی گوگل سرچ می کنی " طراحی سایت حرفه ای " یک عالمه شرکت طراحی سایت و تیم های طراحی سایت میان بالا اما واقعا کدوم یکی از این شرکتها کار طراحی سایت رو بصورت حرفه ای انجام میدن ، اصلا چه موقع میشه گفت این طراحی سایت حرفه ایه ، یا طراحی سایت حرفه ای چه شرایطی باید داشته باشه

#شرایط_طراحی_سایت_حرفه_ای #طراحی_سایت_حرفه_ای #طراحی_سایت
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
prober

اصولا بیشتر وقتی اسم طراحی پیش کشیده میشه منظور چیدمان قالب صفحات و ظاهر یک سایت هست و کمتر برنامه نویسی کاربردی سایت مورد توجه هست. و آیتم هایی که یک طراحی وب رو خوب و متمایز می کنه موارد زیر می تونه باشه:

1- واکنش گرا بودن (responsive)

2- تعاملی بودن (interactive)

3- استفاده از سیستم های grid قوی برای چیدمان مناسب بخشیدن به قالب وب سایت

4- پویا نمودن مناسب قالب با jquery

5- استفاده از جدیدترین امکانات html5 و css3

و اما با وجود همه اینها یک طراحی خوب نیازمند یک طراح با شمه هنری عالی هست تا یک ایده خوب رو به کار ببنده.

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
حسین احمدی

ببینید دوست عزیز، هر شرکتی برای کار خودش این کلمات رو برای اینکه تو صفحه اول گوگل دیده بشه استفاده می کنه، اما اینکه واقعاً کدوم شرکت به صورت حرفه ای کار طراحی وب سایت انجام میده شما چند پارامتر رو باید در نظر بگیرید:

1. طراحی ای که برای وب سایت انجام میشه چقدر مطابق با استانداردهای طراحی هست؟ این موراد زیاد هستند، مثل طراحی وب سایت بر اساس اصول سئو که باید یک کارشناس مربوطه در این مورد نظر بده، رعایت اصول UX در طراحی که چقدر کاربر در زمان استفاده از وب سایت راحت هست. رعایت اصل طراحی، مثل استفاده از فونت های مناسب، استفاده از المان های گرافیکی مناسب، زیبا و البته کم حجم. طراحی صفحات به صورت سبک که باعث کندی بارگذاری وب سایت نشه. رعایت تکنیک های مدرن در طراحی وب سایت و استفاده اصولی از کتابخانه های موجود.
  2. سرعت بارگذاری صفحات وب سایت که به نحوه نوشتن کدهای سمت سرور، طراحی بانک اطلاعاتی وب سایت و البته طراحی صفحات وب سایت بر میگرده.
  3. داشتن پنل مدیریت قوی که این مورد خیلی برای مدیر سایت مهمه، شما به عنوان کسی که قصد مدیریت وب سایت رو دارید باید پنلی در اختیار شما قرار بگیره که بتونید به راحتی کارهای مدیریت سایت رو انجام بدید. الان اکثر شرکت هایی که به صورت حرفه ای کار طراحی وب سایت رو انجام میدن از Angular JS برای طراحی پنل مدیریتی استفاده می کنند.
  4. طراحی حرفه ای سایت فقط جنبه تکنیکی نداره! جنبه های دیگری رو هم باید مد نظر بگیرید، مثل تحویل وب سایت در زمان بندی مشخص شده، تحویل وب سایت بر اساس نیازمندی های مشتری و مواردی از این قبیل

میشه با کمی جستجو به شرکت هایی رسید که کار طراحی وب سایت رو واقعاً به صورت حرفه ای انجام میدن که به دلیل ممنوعیت تبلیغ در انجمن از نام بردن اونها معذوریم. ITPRO باشید

کانال تلگرام: https://t.me/TOSINSOAhmadi
سعید خورانی

به نظر من یک سایت زمانی حرفه ای محسوب میشه که زیرساخت مناسبی از لحاظ امنیتی داشته باشه . و البته پست قبلی هم کاملا درسته و من هم نظرم همه اون موارد هست .

حرفه ای بودن سایت با توجه به ماهیت سایت و عملکرد مناسب ماژول ها و فانکشن هاست. استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و تکنیک ها و به کار بردن رنگ بندی و جایگذاری و قالب هنرمندانه در کنار سرعت بارگزاری مناسب و سریع و تاثیرگذاری روی موتورهای جسجتوگر با استفاده از فومول ها و تکنیک های روز و همچنین حتی الامکان استفاده از روش های اوپن سورس مثل php به نظرم بهینه تر و حرفه ای تر از حالت های دیگه است . نکته آخر این که حتی الامکان عدم استفاده یا حداقل استفاده از ماژول های آماده تاثیر خوبی میزاره

حسین احمدی

sadraa2009 عزیز، با این قسمت از صحبت های شما اصلاً موافق نیستم: «همچنین حتی الامکان استفاده از روش های اوپن سورس مثل php به نظرم بهینه تر و حرفه ای تر از حالت های دیگه است»

شما تو هر پلاتفرمی که حرفه ای باشید می تونید کار حرفه ای هم انجام بدید، حالا اون بستر میتونه PHP باشه یا ASP.NET، این کاملاً به برنامه نویس و طراح مربوطه برمیگرده که چقدر تو کارش حرفه ای باشه. الان سایت های بزرگی هستند که با PHP و ASP.NET طراحی شدند. سایت Facebook با PHP و MySQL طراحی شده و البته توسط کمپانی Facebook ساختار مورد نظر بر اساس زبان PHP مجدد طراحی شده یا سایت Stackoverflow بر بستر .NET و با ASP.NET MVC طراحی شده که هر دو از سایت های پربازدید هستند. شما اگر با تکنیک های حملات به وب سایت ها و مشکلات معمول که مرجع اون ها OWASP هست آشنا بشید و بتونید به درستی در کدهاتون اون ها را مدیریت کنید، چه در بستر PHP و چه در بستر ASP.NET می تونید سایت هایی با امنیت بالا طراحی کنید.

کانال تلگرام: https://t.me/TOSINSOAhmadi
فرزاد درویش

دوستان کم و بیش به یک سری از اطلاعات مهم و با ارزش اشاره کردند .

اما در حال حاضر واکنشگرا بودن ، طراحی داینامیک ، کدنویسی براساس سئو و ... امتیاز محسوب نمیشه بلکه نبود این موارد امتیاز منفی هستش بعیارتی اینها موارد پایه ای هستند که برای طراحی سایت باید رعایت بشه .

نظر من اینه که طراحی سایت باید جوری باشه که تبدیل به چاه هزینه نشه . یعنی اگر واقعا طراحی سایت می خواید حرفه ای باشه باید به گونه ای طراحی شده باشه که برای هر تغییر و یا توسعه در قسمتی از آن هزینه مالی و یا زمانی پرداخت نکنید و خیلی راحت در مدت زمان کوتاه و پرداخت هزینه اندک بتونید این تغییرات و یا توسعه را انجام دهید .

پوریا مددی

جناب درویش این شرایطی که شما فرمودین بهترین حالت طراحی سایت است که تقریبا نشدنی است . تجربه ای هم که من کسب کردم این بوده که هر تغییری در طراحی سایت داشتم شامل هزینه شده که زیر 400 تا 500 هزار تومان نبوده .

فرزاد درویش

جناب مددی عزیز این امکان فراهم به شرط اینکه طراحی سایت شما ماژولار باشه . در حقیقت باید هسته اصلی طراحی سایت و معماری که در آن استفاده شده است قابلیت تغییر را داشته باشد . که این امر منوط به هسته چند لایه می باشد که هم مدیریت هر لایه راحت تر می شود و هم مشتری پس از چندین سال اگر نیاز به تغییر داشته باشد احتیاجی به شرکت های طراحی سایت و برنامه نویسی ندارد که همین امر می تواند در خیلی از هزینه ها صرفه جویی شود که این امر یکی از ویژگی های طراحی سایت حرفه ای می باشد .

خیلی از آدمها بدنبال شرکت طراحی سایت حرفه ای هستند اما این شرکت ها خیلی انگش شمار هستند .

فرهاد پاتی

امروزه شرکت هایی که طراحی سایت را به صورت ماژولار انجام می دهند خیلی کم هستند.

من با یک سری از دوستانم که کار طراحی سایت انجام می دن صحبت می کردم خودشون می گفتند که کار طراحی سایت ابتدایی رو با حداقل قیمت انجام می دن اما برای پشتیبانی سایت و ایجاد هرگونه تغییر در طراحی سایت هزینه از مشتری دریافت می کنند .

مسلم هادی

بنظر من یکی از مهمترین بحث ها، پشتیبانی هست.

در درجه اول باید طراحی از نظر ساختار و امنیت و توسعه خوب باشه ولی پشتیبانی هم اهمیت خیلی زیادی داره، بخصوص اگه سورس سایت فقط در دسترس طراح باشه. برای برطرف کردن مشکلات و اضافه کردن امکانات و.... باید به پشتیبان دسترسی داشت

دانشت تمام شدنی نیست؛ هرچه بیشتر خرج کنی، بیشتر بدست می آوری...
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....